Krioterapia miejscowa
Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa

Potrzebujesz zabiegu z zakresu krioterapii? Musisz zwrócić uwagę na to, czym się charakteryzują tego typu zabiegi, a także jaka jest wyraźna różnica pomiędzy nimi. O tym wszystkim dowiesz się natomiast z naszych poniższych fragmentów.


Jako zabieg krioterapii miejscowej traktuje się dwie fazy oziębienia, jakie mają na celu zlikwidowanie obrzęków czy też nieprzyjemnego uczucia bólu i dolegliwości mięśniowo-stawowych. Warto wiedzieć, że zabiegi te przyczyniają się do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz polepszenia dopływu składników jakie są dla naszego organizmu wartościowe. Redukowany jest też poziom tlenu dostarczany do tkanek. Co więcej, konieczne okazuje się też popatrzenie na to, że krioterapia pobudza krążenie a w konsekwencji tego pozwala na tłumaczenia wyciągów bankowych ograniczenie rozmaitych problemów natury sercowo-naczyniowej, które często wiążą się problemami krążeniowymi.
Istotne jest, żeby zastosować niskie temperatury przez bardzo krótki czas, aby nie doprowadzić do zaziębienia organizmu, czy tez nie spowodować odmrożenia poszczególnych części ciała. Warto w związku z tym postarać się o to, żeby zabieg krioterapii nie przekraczał mniej więcej trzech minut. Wykorzystywane są do tego również specjalne aparatury, a więc specjalistyczny sprzęt, który ma na celu chłodzenie mas powietrza celowo, aby móc je kierować na takie miejsca na ciele, które wymagają krioterapii. Nie zapominajmy też, że zimno może leczyć wszelakie zaburzenia drenażowe oraz urazy stawowe i reumatoidalne zapalenie stawowe. Do tego dochodzą również stany nadwyrężenia mięśniowego.