Krioterapia miejscowa
Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa

Krioterapia to działanie na skórę zimnem. Opiera się ono na zastosowaniu skrajnie niekiedy niskich temperatur, najczęściej w bardzo krótkich odstępach. Jest to równoznaczne z likwidowaniem obrzęków, stanów zapalnych czy zaczerwienień i kontuzji oraz urazów. Wydawało Ci się mało prawdopodobne, że zimno może w jakikolwiek sposób zmniejszać negatywny stan Twojego zdrowia? Warto abyś popatrzył na dalsze fragmenty, za pośrednictwem których udowodnimy Ci, że faktycznie tak aparat tlenowy przenośny może być.
Wyróżnia się szeroki zakres zabiegów zwanych krioterapią, które w poszczególnych gabinetach rehabilitacyjnych mogą się między sobą różnić, ale nie zapominajmy także i o tym, że w większości przypadków w grę wchodzi tego samego typu praca rehabilitanta- włącza nawiew zimnego powietrza, które puszczane jest na określone partie ciała, tak likwidowane są urazy i uszkodzenia. Musimy wiedzieć, że krioterapia może być w dwóch podstawowych https://www.ablitwinska.pl/oferty/dzialki typach, a mianowicie jedną z nich jest zabieg krioterapii miejscowej. Opiera się on zwłaszcza na działaniu zimnem niekoniecznie w postaci nawiewów, co zwłaszcza jako chłodzenie ciała po urazach, przy opuchliznach itd. W grę wchodzi na przykład owijanie kosteczek lodu i ich wkładanie w gazę oraz przykładanie do kontuzjowanej nogi czy ręki. To działa, bowiem w zarodku tłumi między innymi wszelakie obrzęki i opuchnięcia. Jako swego rodzaju krioterapię rozumie się także chłodzenie strumieniem zimnej wody zranionego palca. To pozwala zlikwidować krwawienie.
Krioterapia bazuje na dwóch fazach oziębienia. Jako ich skutek pojawia się spadek napięcia mięśniowego oraz zmniejsza się krążenie. Co to daje w praktyce? W głównej mierze mowa o zwiększeniu dopływu wartościowych składników do poszczególnych tkanek. Podobnie i z tlenem, którego dopływ jest ograniczony.

Zobacz stronę autora: porownajoferteac.pl