Krioterapia ogólnoustrojowa
Krioterapia ogólnoustrojowa

Krioterapia ogólnoustrojowa

Pod pojęciem szeroko dziś rozumianej rehabilitacji znajduje się między innymi zabieg krioterapii, który polega na chłodzeniu wybranych części ciała zimnymi masami powietrza. Jest to doskonała forma naturalnego i nie wymagającego żadnej ingerencji w organizm, niwelowania kontuzji oraz urazów. Jak to działa w praktyce?
Teoretycznie wyróżniamy dwa podstawowe warianty krioterapii, a mianowicie- krioterapia miejscowa oraz krioterapia ogólnoustrojowa. Między nimi jest mnóstwo rozlicznych różnic, ale też różnorodne http://healthandfitness.pl/trener-osobisty/ podobieństwa. W niniejszym poradniku przyjrzymy się bliżej krioterapii ogólnoustrojowej. Polega ona na działaniu zimnymi masami powietrza, poprzez chłodzenie wybranych partii ciała nawet do temperatury minus sto sześćdziesiąt stopni Celsjusza. Takim zimnem można podziałać na cały organizm. W konsekwencji tego przez parę minut odbywa się wstępny proces adaptacyjny, jaki wiąże się z przebywaniem w przedsionku, w którym nie ma temperatury wyższej niż minus sześćdziesiąt stopni Celsjusza. wakacje Karwia Następnie wchodzi się do kriokomory. W niej przebywamy dokładnie trzy minuty a tamtejsza mroźna temperatura skutkuje stymulacją układu krążeniowego. Ma to wpływ również na metabolizm oraz wydzielanie wewnętrzne przez gruczoły.


Zabieg krioterapii ogólnoustrojowej bazuje przede wszystkim na tym, aby działać na całe ciało i cały organizm, ale musimy wiedzieć, że mowa tu także o ochronie wrażliwych partii ciała, w tym między innymi dłoni, stóp, nóg i rąk. Zabieg zaczyna się od kinezyterapii, a także obejmuje on gimnastykę leczniczą. Chłodzenie zimnem jest równoznaczne, o ile oczywiście zdecydujemy się na systematyczne zabiegi, z redukcją zbyt dużej tkanki tłuszczowej. Powoduje to odnowę biologiczną, dlatego też zaleca się tego typu profilaktykę i formę wspomagania procesu redukcji ciała u sportowców.

Zobacz stronę autora: Dentysta Buk